Para Koleksiyonu

Eski Para ve Para Koleksiyonu Alan Yerler

Elinizde bulunan eski paraların ve para koleksiyonunun değerini öğrenmek ve satmak isteyebilirsiniz. Bununla ilgili olarak bizlere çok fazla soru gelmektedir. Bu konuyu toparlayarak sizleri doğru bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz.

Eski paraları ve para koleksiyonlarını alacak yerler tabi ki koleksiyonculuk ile ilgilenen yerlerdir. Eskiden koleksiyoncuları bulmak ve onlara ulaşmak, değer tespiti yaptırmak daha zordu. Günümüzde internet ve sosyal medya üzerinden onlarca koleksiyoncuya ulaşmak mümkündür.

Satmadan Önce Ne Yapılmalıdır?

Elinizde bulunan eski paraları ve para koleksiyonunu satmadan önce mutlaka bir uzmana danışarak değerini öğrenmenizde yarar vardır. Sizlere “Eski Para Değer Tespiti” konumuzda, bununla alaklı detaylı bilgileri vermiştik. Elinizde bulunan paranın veya koleksiyonun gerçek değerini öğrendikten sonra satma aşamasına geçmeniz daha doğru olacaktır.

Aynı zamanda para hakkında bir miktar bilgi edinmenizde yararınıza olacaktır. En azından Türkiye Cumhuriyeti’ne ait bir banknot ise emisyon, tertip ve kondisyonunu bilmek gerekir. Yine yabancı bir para ise hangi ülkeye ve hangi yıllara ait olduğunu bilmek avantaj sağlar.

Eski Para ve Para Koleksiyonu Alan Yerler

Bu tarz ürünleri çeşitli yerlere satabilirsiniz. Fakat ürününüzü gerçek değerinde alacak ve onu değerlendirecek kişiler kesinlikle koleksiyonculardır. Koleksiyonculara ulaşarak elinizdeki para hakkında bilgi vermeniz ve teklif istemeniz en doğru olanıdır. Bununla ilgili olarak özellikle sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz. Bizlerde size hesabımızı vereceğiz. Oradan bize ulaşarak eski paranızın ve para koleksiyonunuzun değerini sorabilir ve teklif isteyebilirsiniz.

Bunun yanında Gittigidiyor, Sahibinden, N11 gibi sanal pazarlarda ürünleri satışa çıkarabilirsiniz. Fakat buralarda rakamı siz belirleyeceğiniz için öncesinde bir araştırma yapmak ve ürünün gerçek değerini belirlemek gerekecektir.

Bir diğer satış yöntemi ise koleksiyon ürünleri alım ve satımı yapan yerlere uğramanız. Bu tarz yerleri her yerde göremeyebilirsiniz. Günümüzde oldukça nadir olarak bulunmaktadır ve genellikle büyük şehirlerde bu tarz yerleri görmekteyiz. Bunun yerine bu tarz mağazaların iletişim bilgilerine ulaşarak bilgi almanız daha mantıklı olacaktır.

Bazı yerlerde koleksiyon ve antika mezatları olabilmektedir. Bu mezatları takip ederek, mezatlara katılım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazı yerlerde antika ve koleksiyon pazarları kurulmaktadır. Bu pazarlarda ürünlerinizi satabilirsiniz.

Instagram Hesabımız: Hoze Koleksiyon

36 Yorum

  1. Bende eski Osmanlı parası var. Bir tarafında ay ve yıldız diğer tarafında Osmanlı tuğrası var. Değeri ne kadar?

  2. Selamlar; 1966 ve 1967’e yılına ait toplam 8 adet 5 Mark gümüş var. Eğer ilgilenirseniz satmak isterim.

  3. Selamlar, elimde 2 Euro 2002 Greece arka yüzünde yer alan yıldızlardan birinin S harfi basılması nedeniyle eşsiz olan madeni para var. İlgilenen varsa iletişime geçebilir.

  4. Elimde Victoria dönemine ait, 1889 dönemine ait para var. İlgilenen ulaşsın lütfen…

  5. Hatalı basım 100 TL var elimde, almak isteyenler teklif olarak iletişime geçebilir.

  6. Selam tüm koleksiyoncu arkadaşlara, benim koleksiyon fazlalığım var. 1200 adet tüm Avrupa ülkelerinin madeni gümüş, alüminyum, bronz ve nikel tedavülden kalkmış tüm paralar mevcut. İsteyenler bana ulaşabilirler, fotoğraflarını atarım, lazım olanları verebilirim.

  7. Emekli olmama az kaldığı için araştırma yapıyorum. Bilgi alabileceğim oldukça detaylı çalışmalarınız var. Elinize sağlık.

  8. Selam bende eski kağıt para ve madeni para var satmak istiyorum. Eski 65 yıllık mazisi olanlarda var satmak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu