Koleksiyon

Koleksiyonumu Nasıl Satarım?

Birçok kişi amatör koleksiyonculuk yapmaktadır. En başta ise para ve pul koleksiyonu gelmektedir. Bizlere en fazla yöneltilen soru koleksiyonumu nasıl satarım sorusudur. Bu konu hakkında sizlere biraz bilgi verelim istedik.

Öncelikli olarak koleksiyonunuzu satmanız için koleksiyonun değerini bilmeniz gerekir. Zaten en zorlu süreç ve herkesin takıldığı nokta burasıdır. Bunun için en ideal yöntem eğer para veya pul koleksiyonu yapıyorsanız katalogları takip etmektir. Katalogları takip ederek koleksiyonunuzun yaklaşık değerini tespit edebilirsiniz. Tabi ki bundan daha sağlıklı olan bir yöntem bu işin uzmanlarına danışarak değeri öğrenmektir. Ayrıca satış sitelerinde sizin elinizde bulunan ürünün yaklaşık fiyatlarını görebilir ve buradan yola çıkarak bir değer tespitinde bulunabilirsiniz.

Bu önemli noktayı geçtikten sonra nasıl satarım? Sorusunun cevabına geçelim. Öncelikli olarak nereden satabilirsiniz? Bunlara bakalım.

  • Koleksiyonculara direk olarak.
  • Açık artırma ve internet üzerinden satış yapan sitelerden.

Koleksiyonunuzu satmanın en kolay 2 yolu budur. Bu yöntemler ile satış yapabilirsiniz. Koleksiyonculara gittiğinizde yaklaşık bir değer tespiti ve satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer yöntem ise internet üzerinden satıştır. Bunun için sahibinden.com, gittigidiyor.com, sanalpazar.com gibi siteleri kullanabilirsiniz. Bu sitelerde binlerce aktif ilan yer almaktadır. Sizlerde koleksiyonunuza ait değeri belirledikten sonra satışa koyabilirsiniz. Aynı zamanda açık artırma usulu satışta gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu