Koleksiyon

Koleksiyon Yapılan Şeyler

Başlık biraz saçma oldu gibi ama genelde sorular bu tarz geldiği için bizlerde bu şekilde açıklama yapmak istedik. Koleksiyon yapılan şeyler aslında çok geniş bir başlıktır. Çünkü koleksiyon yapmanın herhangi bir sınırı, limiti yoktur. Dünya’da görebileceğiniz hemen hemen herşeyin koleksiyonu yapılabilir. Tabi ki bazıları daha popülerdir, bazıları daha değerlidir orası ayrı bir konu. Bu amaç ile ziyaret edenler için kısa kısa açıklamalar yapacağız.

Para Koleksiyonu: Tüm Dünya’da en çok tercih edilen koleksiyon çeşidi budur. Madeni para, banknot, yerli veya yabancı para, hatıra paralar gibi çeşitli alt başlıklara ayrılabilir.

Pul Koleksiyonu: Yine oldukça popüler olan bir türdür. Yerli, yabancı, damgalı, damgasız pullar gibi çeşitli alt başlıklara ayrılır.

Kelebek Koleksiyonu: Aslında doğa severler ile koleksiyonerler arasında anlaşmazlığın olduğu koleksiyon türlerinden birisidir. Fakat oldukça popülerdir.

Böcek Koleksiyonu: Çeşitli türden böceklerin, çeşitli yöntemler ile kurutulması ile yapılır.

Tespih Koleksiyonu: Çeşitli değerli taşlardan ve diğer malzemelerden yapılan tespihlerin çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak toplanmasıdır. Kehribar, kuka, oltu en bilinen taşlardandır.

Model Araçlar Koleksiyonu: Çeşitli model araçlar ile yapılan koleksiyondur.

Diğer Bazı Koleksiyonlar

Rozet koleksiyonu, çakmak koleksiyonu, sigara koleksiyonu, kart koleksiyonu, şişe koleksiyonu, saat koleksiyonu, kitap koleksiyonu, plak koleksiyonu, kaset koleksiyonu…

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu