Pul Koleksiyonu Satışı

307

Pul koleksiyonu yapan arkadaşlar topladıkları pulları satmak isteyebilir. Aşağıdaki yazıda sizlere bu konu ilgili bilgi verilmektedir.

Pul koleksiyonculuğu kültürel bir uğraşı olarak görülmeli ve yapılan koleksiyondan parasal kazançlar elde etmek amaç olmamalıdır; esas amaç zamanın hoşa giden bir uğraşı ile değerlendirilmesidir ve koleksiyon yapmanın kişinin bilgisine ve kültürüne yapacağı katkıların göz önüne alınması gerekir. Bütün bunlara karşın doğal olarak yıllarca emek verilen bir koleksiyona harcanan paraların bir karşılığı olmalıdır.

Pul koleksiyonunun maddi değerini aşağı yukarı belirlemek için ilk yapılması gereken bir pul kataloğu edinilerek, koleksiyonun maddi değerinin katalog fiyatları kullanılarak hesaplanmasıdır. Bu şekilde hesaplanan fiyat esas olarak bir referanstır. Koleksiyonda katalog fiyatı yüksek pullar yok ise yapılabilecek şey koleksiyonu bir kaç pul tüccarına gösterip fiyat alarak değerlendirmek olacaktır. Şu unutulmamalıdır ki sistemli ve eksiksiz bir koleksiyon benzerlerine göre daha hızlı ve kolay değerini bulacaktır, ancak sistemsiz yapılan koleksiyonları belki değerlendirmek bile mümkün olmayacaktır. Eğer koleksiyonda katalog değeri yüksek pullar var ise bunlar açık arttırmalarda da değerlendirilebilir.

Pullar içinde diğer pek çok mal veya ürün gibi fiyatlarının yükseldiği ve indiği dönemler vardır, pullarını elden çıkarmak isteyenlerin bu dönemleri göz önüne alması da ayrıca önemlidir. Eğer pulların fiyatlarının düşük olduğu bir dönemde koleksiyon elden çıkartılmak istenirse koleksiyonun maddi karşılığı alınamayabilir, koleksiyonun fazla bir maddi harcama yapmadan ileri götürülebileceği ve ileride daha yüksek bir fiyat ile satılabileceği unutulmamalıdır.

Birçoğumuz pulları bir uğraş olarak biriktirdiğimizden ve artık onlara bir bağlılığımız oluştuğundan satmak istemeyecektir veya ben öyle düşünüyorum…

Koleksiyon alım, satım ve takas ilanlarınız için; aynı zamanda koleksiyonun değerini öğrenmek için aşağıdaki grup ve sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

İlan Grubu

Koleksiyon Sayfası

307 YORUMLAR

 1. elimde cok eski yabancı ve yerli pullar var yedi sekiz bin adet ilgilenenler ankara ulusta dukkanıma ugrayıp bakabilirler adres itfaiye meydanı yenice sokak no 3 ulus ankara.tel:0553380****

 2. PUL HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR. BU NUMARAYI ARASIN 0545 250****.ELİMDE ÇEŞİTLİ SPOR DALLARININ FULL KOLEKSİYONU VAR. EN ESKİ TARİHLİ 1800 YILLARIN VE ÇEŞİTLİ ÜLKELERİN PULLARI BULUNMAKTADIR.

 3. elimde 750 adet türkiye cumhuriyeti 1945-1980 osmanlı devleti ve yabancı pul mevcuttur seri halinde atatürk ismet inönü mehmet akif ersoy pullarım vardır ilgilenmek isteyenlere resim gönderebilirim irtibat: elif***@gmail.com

 4. elimde 300 yakın yerli ve yabancı değerli eski pullar var satmayı düşünüyorum aynı anda tarihi kılıç var satmayı düşünüyorum CEP 0505 218 **** -CEP2 0532 488 ****

 5. Elimde çok eski pullar var karışık amarikan fıransa ingiltere bulgaristan ve türkiye yani osmanlı pullarıvar tarihleri 200.yıldan fazla satmak istiyom alıcısına duyurulur tl.0546959****. bu numarayla ulaşabilirsinz.

 6. elimde 600 700 adet yerli ve yabancı 50 ila 60 yıllık 3 defter pul kolleksiyonum var adanada değerini öğrenebileceğim ve satabileceğim yer varmı teşekkürler tel: 0543 228****

 7. Hayret herkes pul kolleksiyoncusu… Babaları biriktirmiş.
  Önemli olan sayısı ve değeridir. Yerli damgalılar 50 kuruştan damgasızlar 1 liradan alınır. Dikkat ederseniz herkes pulu göstermeden uçmuş. Herkesin ayağı yere bassın… Ha gerçekten elinizdeki değerli bir pul ise değerini de veriririz.

  • Ali Osman Bey merhabalar, benim elimde hangi döneme ait olduğunu bulamadığım bir pul mevcut. Aslında çok pul var ancak sadece bunu bulamadım. Konuya ilişkin bilginiz varsa bana mail adresinizi ya da telefonunuzu yazar mısınız? İyi günler.

 8. merhabalar yaklaşık 30 yıl önce kendi imkanlarımla biriktirmiş olduğum karışık
  pul kolleksyonum var osmanlı dönemine ait olan pullarda var ilgilenen arkadaşlara fotosunu çekip mail ata bilirim irtibat için,telf:0532 255 ** **

 9. Elimde yerli yabanci damgalı damgasiz 1950 lerden kalma pullar mevcuttur temiz ve nadir olan pullardandir.maddi degerini bilmediginden ilgilenenlerin irtibata gecmesini isterim..533 362 ** **

 10. Mrb ark yurtdişinda yaşiyorum elimde 1000 tane pul koleksiyonum var Osmanlı adolfhitler Zaman’ı her ülkenin var çeşit çeşit. Satmak istiyorum 12 ayın 20 sinde İstanbul’da olacağım ilgilenen ark varsa bana mail yada tlf ulaşssın

 11. Merhaba arkadaşlar;

  Benim elimde yaklaşık 3500 adet 100 yıldan daha eski osmanlı,yabancı ve cumhuriyet dönemine ait pullar bulunmaktadır.İlgilenenlerin 0 533 736 1***-0532 702 **** numaradan ulaşmalarını rica ederim.

 12. Ailemizden yadigar pul koleksiyonu 3 kitap halindedir.Koyduğumuz resimler koleksiyonun tamamı değildir. Cumhuriyet Dönemi, Atatürk serileri, İnönü Serileri, Osmanlı Dönemi ve dünyanın her yerinden damgalı damgasız tek pul ve seriler olmak üzere 743 adet pulumuz mevcuttur. lütfen alıcılar ulaşsın

 13. Arkadaşlar elimde 3000 adet Osmanlı 2000 adet yerli ve 1000 adet olmak üzere toplam 6000 adet makul bir fiyata verecem Osmanlılar birbirinden değerli tel 0535 073 ** ** Teşekkürler

 14. 170 adet kadar 1972 yılından itibaren birkaç yıl biriktirdiğim pullarım var. Bir miktarını o yıllarda koleksiyon pulu olarak Almanya’dan getirtmiştim. Diğerlerini o yıllarda gerçek kullanılan pullardan biriktirmiştim.

 15. Selam arkadaşlar, elimde yaklaşık 100 adet eski ve yeni Türk ve dünya pulları var. İlgilenen arkadaşlara whatshapptan görüntülerini atabilirim.

 16. Elimde Osmanlı dönemine ait ve Türkiye Cumhuriyeti dönemine ait pullardan oluşan pul koleksiyonum var. İlgilenemediğimden dolayı satmak istiyorum.

 17. Merhabalar, ilkokuldayken (yabancı ülke ve yeni yerler görme merakım sayesinde) harçlıklarımla oluşturduğum pul koleksiyonum var. Yerli ve yabancı, damga pullarını içerir. İlgilenenler mail adresimden ulaşabilir.

 18. Arkadaşlar dedemden kalan Osmanlı, Atatürk ve yabancı ülke pulları var. Hepside çok değerli pullar, çocukluğumun tek eğlencesi ve severek uğraştığım hobimi daha bilinçli ve bu işe kendisini adamış değerlendirecek birilerine satmak istiyorum. İlgilenenler olursa benimle iletişime geçebilir.

 19. Merhaba elimde babamdan kalma damgalanmamış ve el değmemiş pullar var. 1955-1960 yılları arasında babam belediye reisliği yaptığı için bu pullara ulaşabilmiş. Sadece devlet büyükleri ve ileri gelenleri alabilmiş yani. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Fikir verirseniz çok sevinirim.

 20. İngiliz Genç Victoria dönemi 1840 yılından günümüze damgalı ve damgasız çok iyi durumda koleksiyon, 7 büyük boy pul defteri, fiyat ve satışı için yardım istiyorum.

 21. Merhabalar, elimde ne zamana ait olduğunu bir türlü bulamadığım bir pul var (tahminen erken Cumhuriyet dönemi ya da Osmanlı son dönemi), neredeyse tüm katalogları inceledim ama bulamadım. Bana bu konuda yardımcı olmak isteyen biri olursa ve mail adresini paylaşabilir ise memnun olurum. Herkese iyi günler.

 22. Bende pul koleksiyonculuğuna yeni başladım ama ucuz toptan pul koleksiyonu alıp eksiklerimi tamamlamak istiyorum. Toplu pul koleksiyonu nereden alabilirim?

 23. Merhaba, elimde eski tarihli tüm Avrupa ülkesi ve Türkiye bir defter dolusu pul var. Bunları satmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

 24. Merhaba elimde babadan kalma nadir 1863’ten 1936 tarihine kadar tarih sıralamalı bütün Osmanlı serisi mevcut duruyor. Kataloğu alıp bunları tek tek inceledim ve şimdi bu pulları hakkıyla, kazıklamadan değerinde satmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar arıyorum. Lütfen bani doğru yönlendirecek arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saygılar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here